בשעה טובה: שר הפנים סילבן שלום וראש העיר קרית גת אבירם דהרי חתמו היום על היתר הבניה הראשון בכרמי גת

בשעה טובה: שר הפנים סילבן שלום וראש העיר קרית גת אבירם דהרי חתמו היום על  היתר הבניה הראשון בכרמי גת

עוד הכריז השר כי יפתח בקרית גת, עד סוף השנה, לשכה מרכזית מוררחבת של
משרד הפנים  אשר תעניק את כלל שירותי המשרד בקרית גת.

שר הפנים סילבן שלום וראש העיר קרית גת אבירם דהרי חתמו היום על היתר
הבניה הראשון ברובע המגורים כרמי גת. היתר הבניה הראשון הונפק לקבוצת קרית האחדות, קבוצת הרכישה הבונה במתחם 07 הראשון בניה רווייה ובניה צמודת קרקע. היתר הבניה הראשון נחתם עבור שני בניינים רבי קומות בכל אחד מהם 86 יחידות דיור.


שר הפנים סילבן שלום ביקר היום בקרית גת לקיום פגישת עבודה כשעל הפרק נדונו נושאים רבים, בהם: בקשת העיר להרחבת גבולות שטחי השיפוט שלה לכיוון מערב, על מנת לקדם את פיתוח השכונות ממערב לעיר בעוד 8000 יח"ד. תכנית עליה שוקדים במרץ במינהל התכנון.
השר שמע מראש העיר סקירה על האתגרים הגדולים העומדים בפני עיר העומדת להכפיל את אוכלוסייתה כבר בשנים הקרובות ועל הצרכים של העיר בתקצוב ניהול פרויקט כרמי גת, שיפוי עבור פעילות מורכבת ואינטנסיבית של אגף ההנדסה והועדה המקומית לתכנון ובניה בכל הנוגע למתן היתרי בניה לאלפי יח"ד בעיר הקיימת וברובעים החדשים.
עוד נדון נושא חלוקת ההכנסות מארנונה של פארק התעשיה עם המועצות האזוריות שפיר ויואב וכן נושאים נוספים המטופלים מול משרדו.

בסיום הפגישה הכריז השר כי עד סוף השנה ירחיב משרד הפנים את לשכת משרד הפנים בקרית גת כך שתעניק את כלל שירותי המשרד בעיר.

השר שלום ציין כי : "קרית גת הופכת לעיר מחוז משמעותית ואנו נדאג לסייע לה לעמוד באתגרים הגדולים שלפניה". ראש העיר אבירם דהרי הודה לשר שלום
ואמר כי הוא ידיד אמת של קרית גת בכל הכובעים והמשרדים בהם כיהן כשר ומנה את תרומתו הישירה של השר לעיר בהחלטות על תוואי כביש 6, תחנת הגז הטבעית בפארק התעשייה, הקמת מרכז הצעירים בעיר, תקשוב מערכת החינוך במיזם סיסמא לכל תלמיד, הקמת תאגיד הספורט ועוד.

הרב הבלין בירך את שר הפנים ואמר לו כי הוא כעת הממונה על "פנימיות העם היהודי". בעת החתימה על היתר הבניה הראשון ציין ראש העיר אבירם דהרי כי מדובר ברגע היסטורי עבור קרית גת ורובע כרמי גת וההיתר נחתם לקול תקיעה בשופר על ידי הרב הבלין בסימן ימי חודש אלול.