בשעה טובה : הונחה אבן פינה לבית כנסת מרכז לגיל הרך ומתנ"ס בכרמי גת

בשעה טובה : הונחה אבן פינה לבית כנסת מרכז לגיל הרך ומתנ

בטקס חגיגי שנערך הבוקר, הונחה אבן פינה לבית כנסת, מרכז לגיל הרך ומתנ"ס ברובע המגורים כרמי גת .
הטקס- במעמד ראש העיר אבירם דהרי, רבני העיר , הרב משה הבלין והרב שלמה בן חמו ,חה"כ מיקי זוהר, אורחים ותושבי העיר.
בטקס נפרד ראש העיר ממנהל המחוז הקודם במשרד הפנים אבי הלר ומ"מ מנהלת המחוז הפורשת הגב' עטרה מרכוס. גם מתכננת המחוז הראשית הפורשת, הגב' אליסיה סיבר השתתפה בטקס.
ראש העיר העניק להם תעודות הוקרה בטקס והודה להם על פועל רב השנים למען העיר קרית גת.

 

רבני העיר ברכו את הנוכחים וסיפרו בשבח מצוות בניין הארץ והרחבת העיר קרית גת.


חה"כ מיקי זוהר שיבח את עבודת העירייה בפיתוח הרובע המגורים על אף הקשיים והמהמורות שבדרך, נמשיך לסייע לקרית גת בכל דרך, הבטיח.

ראש העיר קרית גת אבירם דהרי סיפר בדבריו על התהליך הארוך שהחל לפני 3 שנים : באותם ימים סיפר: אף אחד לא האמין. הסכם הגג הראשון שחתמה עיריית קרית גת מול ממשלת ישראל היה בבחינת ללכת אל הלא נודע.
היום ,תודה לאל , לנגד עינינו עומד על תילו רובע מגורים שעיריית קרית גת מפתחת עבורו תשתיות , בעלות כוללת של 1.6 מיליארד ₪.
אין אח ורע לבניה ופיתוח תשתיות בהיקפים גדולים כאלה. תודה לאל, עיריית קרית גת בונה את הגשרים ,את הכבישים, את מוסדות החינוך והתשתיות למגורים, בתי הספר, קרית החינוך ,בתי כנסת, מתנ"ס, מעונות יום וגני ילדים . וכל אלה רק במתחם הראשון מבין חמישה, ההולכים ונבנים בקצב מהיר.

 


את הטקס הנחה אוהד יחזקאל, מנכ"ל מנהלת כרמי גת שסיפר :יצאנו לדרך לפני שנתיים וחצי. בעיקר חלמנו !
גם אנחנו וגם נציגי רשות מקרקעי ישראל ,לא שיערנו תחילה, אם בכלל יהיו מציעים למכרזים .
והיום, עיניכם הרואות , היום המציאות עולה על כל דמיון!
תשתיות, מוסדות ציבור ,פיתוח מתקדם, המקדים את לוחות הזמנים של שלושה מתחמי מגורים עבור 5000 יח"ד ועם כל אלה, אנחנו רק בתחילת הדרך ,מכאן אנחנו ממשיכים במרץ .
אוהד, בן העיר שגדל והתחנך כאן בקרית גת, הוסיף: אני גאה להיות חלק מהמנהלת הפועלת בהצלחה כזו גדולה!
עוד הודה לראש העיר על הגיבוי והתמיכה בפעילות המנהלת לפיתוח כרמי גת : " תודה על שאתה נוהג את רכבת ההרים הזו  לעבר האתגרים העומדים בפניה ושעוד נכונו לה".

 

חבר הכנסת מיקי זוהר ,הודה לראש העיר קרית גת על עבודה כנגד כל הסיכויים :ראש העיר מוביל כאן עשיה מדהימה .העירייה פועלת מול ככ הרבה מכשולים שמערימה ממשלת ישראל .אני פועל בועדות הכנסת על מנת שנוכל להתגבר על כל המכשולים הללו ,ציין.
מ"מ מנהלת המחוז במשרד הפנים עטרה מרכוס וקודמה בתפקיד אבי הלר סיפרו על היערכות העירייה שנדרשה מהבחינה התקציבית על מנת להניע את גלגלי הפרוייקט הענק וכיצד סייעו בידי ראש העיר להוביל את המהלך. 

 

ראש העיר העניק לחברי הנהלת משרד הפנים תעודות הוקרה , אח"כ פנה הקהל לטקס הנחת אבן הפינה.
לאחר ברכת שהחיינו התכבדו האורחים ביציקת החומר לתוך כלונס בבניין הראשון במתחם ההולך ונבנה.
ראש העיר הבטיח לאורחים כי כבר בקרוב הם צפויים להיות מוזמנים לטקס הנחת אבן פינה למתחם גני הילדים ומעונות היום ,להנפת קורות גשר מס' 3
וכבר בקרוב לחנוכת מבני החינוך והציבור הקמים באתר.