דבר ראש העיר

דבר ראש העיר

העיר קרית גת מתקדמת כל העת בדרך למיצובה כמרכז עירוני מוביל בין מטרופולין מרכז הארץ לבין באר שבע בנגב. סביבתה הטבעית של קרית גת נחשבת לאחת היפות והמרתקות בישראל והיא אחת הדוגמאות למימוש חזונו של דוד בן גוריון ליישוב הארץ.

 

קרית גת הוקמה בשנת 1956 וחוגגת השנה 60 שנים להיווסדה. העיר קמה בלב חבל לכיש הירוק הרווי באתרי מורשת תיירותיים היסטוריים, כשסביבה פארקים לאומיים בני אלפי דונמים, במטרה לשמש מרכז עירוני לישובי החבל. עם השנים צמחה קרית גת במהירות, קלטה אל קרבה רבבות תושבים חדשים, הן ישראלים ותיקים והן עולים מכל רחבי התפוצות והיא מסמלת מהרבה בחינות את חזון חזרת עם ישראל למולדתו ההיסטורית.

קרית גת עתידה להכפיל ואף לשלש את מספר תושביה במהלך העשור הקרוב. בד בבד עם הרחבת פארק הטכנולוגיה והתעשייה של העיר הממוקם בדרום-מזרחה, אושרה לא מכבר תכנית חסרת תקדים להרחבת העיר מצפון, כשבשלב הראשון יתווספו לה עוד כ- 8,000 יחידות דיור, בסמוך לפארק עירוני ירוק ורחב ידיים אשר ישתרע על פני כ- 600 דונמים, וישתלב במאפייני הטבע של יובלי נחל לכיש החוצים אותו.

בד בבד עם פיתוח הטכנולוגיה וקידום והרחבת העיר רואה אני מחויבות ממדרגה ראשונה לקיים בעיר מערכת מתקדמת של חינוך השכלה וידע המטפחת ערכי מצוינות והישגיות, תוך מתן כבוד ומקום של ממש לערכי היהדות, הציונות והמורשת.

אנו מקפידים כי הפיתוח, הבנייה וההתרחבות ידורו בכפיפה עם מחויבות לשמירה על הסביבה, טיפוח והקמה של שטחים פתוחים, ירוקים, שימור אנרגיה ומשאבים טבעיים. תנופת הפיתוח בעיר אוצרת הזדמנויות יחודיות לבנייה איכותית צמודה לשטחים פתוחים, משולבת בקהילה עירונית נדיבה ומזמינה.

לנגד עיננו קורם החזון מציאות וקריית גת קונה לה מעמד של עיר ואם, מודל לפיתוח עירוני מאוזן ומתחדש בין מרכז לפריפריה.

אבירם דהרי

ראש העיר