זכייה נוספת לקרית גת בתחרות פיסיקה בינלאומית

זכייה נוספת לקרית גת בתחרות פיסיקה בינלאומית

אור חיים ליאבמבוק זכה במקום שני בתחרות "צעד ראשון לנובל בפיסיקה", תחרות בינ"ל המתקיימת מידי שנה. אור מצטרף לשורה ארוכה והמכובדת של תלמידי ביה"ס שזוכים מידי שנה, זו הפעם החמישית ברציפות במקומות הראשונים בתחרות היוקרתית.

 

אור חיים ליאבמבוק סיים את לימודי בשנה החולפת בתיכון "מאיר" ולמד פיסיקה ברמה של 5 יחידות לימוד עם המורה סימה לייפסקר.  מגמת הפיסיקה בתיכון הצמיחה במהלך השנים סטודנטים מבריקים בתחומי המדעים ותלמידיה זוכים מידי שנה במקומות המובילים בתחרות הבינ"ל "צעד ראשון לנובל בפיסיקה" (First Step to Nobel Prize in Physics)  המתקיימת מידי שנה בוורשה, פולין.


אור, כתב עבודת גמר בפיסיקה (המזכה אותו ב-5 יח"ל נוספות לבגרות) בנושא: תכנון של עדשה אלקטרוסטטית במערכת הדמית היונים: סימולציה וניסוי.   מנחה העבודה: ד"ר אלכסנדר פורטנוב, חוקר בתחום הספקטרוסקופיה מאוניברסיטת בין גוריון. המורה המלווה: סימה לייפסקר.
השבוע הזמין ראש העיר אבירם דהרי את אור לישיבת המועצה ,אור סיפר על עבודתו ומורתו הגב' סימה לייפסקר סיפרה כי עבודתו של אור חיים תורגמה לאנגלית ונשלחה לתחרות הבינלאומית בה נבחנות עבודות מדעיות של תלמידי תיכון מלמעלה מ-70 מדינות מרחבי העולם.  אור חיים זכה ב-  Honourable mentions  (ציון ההערכה)  בקטגוריה של   Research papers  (עבודות מחקר) וקיבל על כך  דיפלומה. זכייה זו היא שוות ערך למקום שני בתחרות כולה.

 

סימה ביקשה להודות לעיריית קרית גת על התמיכה  וקידום לימודי הפיזיקה ועבודות החקר בביה"ס ולמנהלת ביה"ס הגב' רחל מויאל על התמיכה במגמת הפיזיקה והטיפול בכל הנדרש בהשתתפויות בתחרויות ובקבוצות המחקר.
ראש העיר וחברי המועצה בירכו את אור חיים ואת תיכון "מאיר" על הזכיה ואיחלו לו הצלחה בהמשך הדרך.

 


*בתמונה: ראש העיר אבירם דהרי עם התלמיד אור חיים ליאבמבוק, מורתו סימה לייפסקר ומנהלת אגף החינוך זהבה גור*