יש "תופעה" בעיר!

יש

תאטרון "התופעה" הקהילתי העלה בשבוע שעבר את הצגת הבכורה "קוויאר ועדשים" והוזמן להציגה בפסטיבל "כל הארץ במה" שיתקיים בחודש ספטמבר ב"צוותא" תל אביב

 

תאטרון "התופעה" המונה למעלה מעשרה שחקנים בני עיר זוכה להצלחה כבר בתחילת דרכו. לאחר שהעלו בקרית גת את הצגת הבכורה שלהם "קוויאר ועדשים" הוזמנו השחקנים להופיע עם ההצגה ב"צוותא" תל אביב במסגרת הפסטיבל הייחודי "כל הארץ במה" הנותן במה ליצירה המקומית בישראל.

 

תאטרון "התופעה" הוקם על ידי בימאית התאטרון, יקירת העיר קרית גת, ענת בן ארי המרכזת את מגמת התאטרון בתיכון "רבין". ענת מספרת על התהליך: "את דרכי המקצועית בקרית גת התחלתי בתיאטרון הקהילתי המקומי, שפעל אז במתנ"ס. במשך 8 שנים זכיתי לעבוד עם קבוצה נפלאה ומוכשרת, שקטפה הצלחות רבות, בעיר ומחוצה לה. כשהתחלתי לרכז את מגמת התיאטרון בתיכון "רבין", פרשתי מהקבוצה, אך הקשר ההדוק עם השחקנים נשמר לאורך כל השנים. בקיץ האחרון גמלה בלבנו החלטה - להרים מחדש את הכפפה, ולחזור לעבוד יחד. זה החל בקומץ קטן של וותיקי התיאטרון והיום מונה הקבוצה מעל עשרה משתתפים, המגיעים משלל רקעים וקשת גילאים - צעיר השחקנים בן 14 והמבוגרת ביותר בת 80 פלוס והמשותף לכולם: אהבת הבמה והתשוקה ליצירה מתוך הנשמה".

 

בקבוצה חברים:
*קתי קיסילביץ' - פעילה קהילתית ומתנדבת בתחומים שונים. שחקנית בקבוצות התיאטרון בעיר מראשיתן.
*חנן בן דוד -  מפקח בעמידר ופועל שנים רבות בקבוצות התיאטרון השונות.
*מרים יהודאי - מורה לתיאטרון ובמאית, מנחת קבוצות בעיר ומחוצה לה, ופעילה כשחקנית שנים רבות.
*לונה שליכטר - אמנית ויוצרת רב תחומית, שחקנית בקבוצות התיאטרון השונות שהוקמו בעיר.
*שרית שליכטר - בעלת תואר שני בפסיכודרמה. עושה את צעדיה הראשונים על בימת התיאטרון.
*יהודה אלמקייס - איש קבע באוגדת עזה, וסטודנט ללימודי תואר ראשון בפוליטיקה וקרימינולוגיה.
*הדר פרץ - מורה לתיאטרון, מדריכת נוער ותלמידה לשעבר של ענת בן ארי ומרים יהודאי.
*נדב שליכטר - רכז טיפולי בהוסטל לאוטיסטים.
*נועה בן דוד - תלמידת תיכון "רוגוזין" ומדריכה ב"כנפיים של קרמבו".
*עידו בסטיקר - תלמיד במגמת התיאטרון בתיכון "רבין", פעיל בתחום התיאטרון  בבית הספר ומחוצה לו.
*אריאלה פיברט – רו"ח במשרד ידוע בעיר, מתנדבת מרכזית בתנועת הצופים, רוקדת ריקודי עם כדרך קבע ופעילה בקבוצות התאטרון השונות.

 

צוות התאטרון מספר שמרגע שחודשה הפעילות היה ברור לחברים שהמטרה היא לראות תוצאה מקצועית ולהעלות הצגה בפני קהל. לאחר חיפושים ולבטים נקבע שם לקבוצה ותיאטרון חדש יצא לדרך: תיאטרון "התופעה". בתוך זמן קצר גם נבחר המחזה אותו יעלו "קוויאר ועדשים".

 

השחקנים החלו בתהליך אינטנסיבי של חזרות משחק ושינון טקסטים שעות על גבי שעות, במקביל לעבודה, לימודים ולשגרת היום-יום. את ההצגה הם הפיקו בצורה עצמאית ולכן גם עמלו יחד על בניית התפאורה, תפירת התלבושות, אביזרים, לוגיסטיקה, פרסום והפקה.  המאמץ אכן השתלם ובשבוע שעבר העלו השחקנים את הצגת הבכורה שלהם באשכול הפיס בפני למעלה מ-200 תושבי העיר (צופים, מפחות ונציגי העירייה) אשר מחאו כפיים דקות ארוכות לאחר סיום המחזה. ההתלהבות הרבה ששרתה באולם ריגשה מאוד את השחקנים.

 

בימים אלו התקבלה ההצגה לפסטיבל "כל הארץ במה", שיתקיים בחודש ספטמבר הקרוב, באולם "צוותא" בתל-אביב. שחקני תאטרון "התופעה": "אנחנו מקווים שזוהי תחילתה של דרך מופלאה, שתביא גאווה לעיר ולתושביה. החלום הגדול הוא להקים תיאטרון עירוני בקרית גת - שיעודד יצירה, יחזק את הקהילה ויעניק אלטרנטיבה תרבותית מקומית ומקצועית. אנחנו מבקשים להודות  למשפחות שלנו על הסבלנות, העזרה והפרגון ועל כך שהם מאפשרים לנו להגשים את עצמנו ותודה נוספת לבית הספר "תיכון רבין", בהנהלת אילנה גז, ששימש לנו כבית לחזרות. מזמינים אתכם ליהנות מההצגות הבאות".