כנס העסקים של קרית גת : הושק המאיץ הטכנולוגי במרכז הצעירים החדש

כנס העסקים של קרית גת : הושק המאיץ הטכנולוגי במרכז הצעירים החדש

עיריית קרית גת השיקה את המאיץ הטכנולוגי, במעמד שר הכלכלה והתעשיה אלי כהן ובמסגרת כנס העסקים העירוני שהתקיים במרכז תנופה לנוער וצעירים החדש.  המאיץ החדש, יעניק שירותי ייעוץ, ליווי והכוונה ליזמים בשלבי פיתוח שונים באמצעות הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה והתעשייה.
אתמול (ג'), התקיים כנס העסקים של קרית גת בהשתתפות מאות בעלי עסקים קטנים ובינוניים, אשר נהנו מהרצאות של מיטב המומחים בתחומים הנוגעים לפיתוח ורישוי העסק. הכנס, שהופק ע"י  רישוי עסקים בעיריית קרית גת, מרכז הצעירים תנופה ומעוף קרית גת, הציג את מצב העסקים בעיר ואת הרפורמות שנעשו בתחום לטובת העסקים הקטנים.

הכנס נפתח בהצגת מצב העסקים בקרית גת ע"י ליאת חג'ג' מפקחת רישוי עסקים ברשות ואחריה נשאו דברים אשר גרנר יו"ר רישוי עסקים. הנוכחים נהנו מהרצאות בתחומי: רפורמת רישוי העסקים החדשה, הרפורמה בכיבוי אש מפיו של דוד מאיר ראש מדור בטיחות אש, פרסום ומיתוג העסק – איך להיות אוטוריטה בתחומך, מענקים לתעשיינים, בטיחות מזון, בטיחות ונגישות העסק, בטיחות עובדים, מערך השירותים של שירות התעסוקה, סקירת כלי הסיוע לעסקים מעוף ועוד.

במסגרת כנס העסקים חנך שר הכלכלה, אלי כהן, את מתחם המאיץ הטכנולוגי לעסקים. המאיץ ממוקם בHUB, מרחב עבודה טכנולוגי משותף ליזמים צעירים כחלק מהפעילות של מרכז תנופה לנוער וצעירים החדש. במתחם ה-HUB תפעל תכנית מאיץ עסקי למיזמים באמצעות הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה ובשיתוף פעולה עם עיריית קריית גת ותשמש כמרכז אזורי לעסקים ברשות ובסביבתה.
שר הכלכלה והתעשייה אלי כהן: "שילובם של צעירים מכל חלקי הארץ, ובמיוחד מהפריפריה בפעילות העסקית בישראל, היא חיונית לקידום הכלכלה. לצד מסלולי תעסוקה, שמפעיל משרד הכלכלה, המאיץ החדש יסייע לשילובם של היזמים בקריית גת בענף ההייטק, המהווה מנוע צמיחה עיקרי, ויש בו מקום לכוח אדם איכותי, הן כמועסקים והן כיזמים".
המאיץ פונה ליזמים אשר נמצאים בשלבים שונים של פיתוח המיזם טכנולוגי - החל משלב הרעיון ועד למיזמים טכנולוגיים פעילים ומגובשים. ליזמים יוענק ליווי, תוך התמקדות בהעצמתם והכנתם לעולם היזמות העסקית-טכנולוגית. החברים במתחם ייהנו ממעטפת רחבה הכוללת: ליווי מקצועי של יזמים מנוסים ומשקיעים, סמינרים מקצועיים, מפגשים אישיים, חללי עבודה לשימוש אישי, ימי תוכן מרוכזים ועוד.

בעיריית קריית גת בירכו על פתיחת המאיץ: "היום אנו מציינים את פתיחת המאיץ הטכנולוגי בקרית גת, שיפעל במרכז הצעירים החדש שלנו ויהווה בית מכווין ליזמים צעירים וסטרטאפיסטים במטרה לסייע להם לצמוח ולהצליח. אנחנו חונכים את המאיץ בעיצומו של כנס העסקים של קריית גת. העסקים הקטנים הם הלב הפועם של כל יישוב והשגשוג שלהם קריטי לפיתוחה של כל עיר. אנחנו מברכים על הרפורמות בתחום שמוביל שר הכלכלה, אלי כהן, שהוא גם יקיר העיר קריית גת על תמיכתו הבלתי מתפשרת בפיתוחה של העיר בכל התחומים והראייה לכך היא כמות העסקים שנפתחים בעיר מדי שנה וכמובן השקעות הענק של חברות הטכנולוגיה הבינלאומיות בפארק התעשיה בקריית גת".

כנס העסקים של קריית גת הופק בשיתוף פעולה פורה של עיריית קריית גת – רישוי עסקים ומפקחת רישוי עסקים ליאת חג'ג' שהנחתה בחן רב את האירוע, מרכז תנופה לנוער וצעירים, י.ש. גת, שרות התעסוקה ומעוף קריית גת – הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה והתעשייה.

אנו מאחלים הצלחה לכל בעלי העסקים בעיר.