ממריאים בחינוך: אירוע פתיחת מועדון הטייסת בבתי הספר אפרים בן דוד ובן צבי לאמנויות

ממריאים בחינוך: אירוע פתיחת מועדון הטייסת בבתי הספר אפרים בן דוד ובן צבי לאמנויות

תכנית "מועדון הטייסת" פועלת בקרית גת מזה ארבע שנים ומיועדת עבור תלמידי כתות ה'-ו'. עד כה פעלה התכנית בבתי הספר אפרים בן דוד ובן צבי לאמנויות והשנה הורחבה גם לביה"ס הרצל ולתיכון "שלאון" על מנת ליצור רצף חינוכי. במסגרת התכנית מאמצת טייסת 069 את ביה"ס אפרים בן דוד וטייסת 107 את ביה"ס לאמנויות בן צבי. הטייסים מלווים את  התלמידים ומהווים עבורם "מבוגר משמעותי" נוסף במעגל החיים, בכך התלמידים זוכים בקשר מעצים ומלא מוטיבציה, כשמטרת התכנית היא לפתח ולטפח מנהיגות חברתית-ערכית בקרב צעירי ישראל ולהצמיח  חברה אזרחית אחראית.

השבוע התקיימו טקסי פתיחת התכנית בבתי הספר במעמד ראש העיר אבירם דהרי, מנהלת אגף החינוך זהבה גור, נציגי הטייסות וקרן רמון. ראש העיר, אבירם דהרי בירך את התלמידים, הוסיף מדברי הרב קוק: "בן אדם עלה למעלה עלה כי כח עז לך, יש לך כנפי רוח, כנפי נשרים אבירים..." וציין שהאדם צריך להאמין בעצמו, ביכולותיו, בכוחו ועודד את התלמידים לפתח את פוטנציאל, להתמיד ולא לוותר למרות הקשיים כשהתכנית מהווה הזדמנות מצוינת לכך.
מנהלת אגף החינוך זהבה גור ציינה כי תכנית מועדון הטייסת היא אחת מתכניות הדגל של מערכת החינוך בקרית גת וחשיבותה לבתי הספר הולכת ומתעצמת לפיכך היא תמשיך להתרחב לעוד בתי הספר והשנה גם תפעל לראשונה בתיכון בעיר.

צוותי בית הספר בהובלת מנהלת בן צבי לאמנויות, רחל אשכנזי ומנהלת אפרים בן דוד, חן אלבז, קיבלו בחום את הטייסים הלוקחים חלק בתכנית וציינו את מסירותם לתלמידים ואת ההשפעה העמוקה של התכנית על בית הספר לאורך השנים.

התכנית כאמור פועלת בקרית גת מזה 4 שנים בהצלחה רבה והיא פרי שיתוף פעולה של עיריית קרית גת, אגף החינוך בניהול זהבה גור, קרן רמון בהובלת הנשיאה רונה רמון אשר ביקרה בבתי הספר והטייסות המאמצות 069 ו-107.

תודה מיוחדת לירון אברהם, מדריך ומלווה התוכנית בבתי הספר מטעם קרן רמון וכמובן לתלמידים, חניכי הטייסת והוריהם על המסירות והרצינות שהם מפגינים במהלך השנה.