ממשיכים בתעשייה : אין אין כמו במבה בקרית גת

ממשיכים בתעשייה : אין אין כמו במבה בקרית גת

היום בשעה טובה נחנך היום מפעל הבמבה של אסם נסטלה בקרית גת, זהו המפעל השלישי של אסם נסטלה בקרית גת אחרי סלטי צבר ובונז'ור .
המפעל הוקם בהשקעה של 200 מיליון ₪ והקמתו נמשכה שנתיים.
המפעל ייצר למעלה ממיליון שקיות במבה לסוגיה השונים מידי יום, לאחרונה החלה אסם לשווק במבה לארה"ב.
הטקס החגיגי  התקיים במעמד שר הכלכלה אלי כהן, ראש העיר קרית גת אבירם דהרי,יו"ר קבוצת אסם דן פרופר,מנכ"ל אסם אבי בן אסייג ושרגא ברוש נשיא התאחדות התעשיינים .

ראש העיר קרית גת אבירם דהרי ברך את שר הכלכלה ואת יו"ר קבוצת אסם דן פרופר והודה על ההשקעה הגדולה בתעשייה בקרית גת .
ראש העיר הזמין את יו"ר קבוצת אסם דן פרופר להשיא השנה את משואת העצמאות בקרית גת . עוד הוסיף ראש העיר:
"עד היום שמחנו לומר כי בכל בית בעולם נמצאים רכיבים המיוצרים באינטל בקרית גת עכשו מתווסף המותג של במבה המשווק בכל בית בישראל וכעת משווק בעולם כולו ומיוצר כאן בקרית גת, קרית גת הופכת להיות המרכז החדש של ישראל גם בבניה למגורי ובקליטת משפחות צעירות וגם בתעשייה המובילה המתפתחת כאן.

שר הכלכלה אלי כהן ,אני נמצא הרבה כאן בקרית גת רק לפני שלושה שבועות בישרנו כאן על ההשקעה הגדולה בהיסטוריה של מדינת ישראל של 40 מיליארד שח בקרית גת והיום אנו חונכים עוד מפעל חשוב .
היצוא הישראלי חצה השנה את סף 110 מיליארד דולר בזכות תעשייה חזקה ואיכותית וחדשנות ישראלית פורצת גבולות .

דן פרופר המלווה את חברת אסם למן הקמתה סיפר כי תחילתה של הבמבה ביצור חטיף בטעם גבינה שנכשל במבחני הטעם ,ממש לפני סגירה הגה מישהו את החטיף בטעם חמאת בוטנים ומאז הכל היסטוריה.  "כשהמצאנו את הבמבה לפני 55 שנים, לא שיערנו שהיא תהפוך להיות החטיף הנמכר ביותר בישראל ותעורר עניין כה רב גם בחו"ל. היום אני מגשים עוד חלום בסדרת החלומות של בנין ארץ ישראל ,אמר בהתרגשות .

לדברי אבי בן אסייג, מנכ"ל קבוצת אסם: "זהו מפעל המזון החדשני ביותר בישראל, עם בקרת איכות מהמתקדמות בעולם ומערכת ייצור סגורה ואוטומטית". המפעל מצטרף למפעלי צבר ובונז'ור שכבר פועלים בקריית גת ומעסיקים יחדיו כ-600 איש. בן אסאייג התייחס גם למעורבותה של נסטלה בהקמת המפעל ואמר: "הדרך בה נסטלה מלווה את תהליך תכנון והקמת המפעל וההשקעה המשמעותית שלה בו, מעידות על מידת מחויבות גדולה בין אסם ונסטלה, ואת מיצובה של אסם כאחד הארגונים המובילים של נסטלה בעולם."בשלושת המפעלים של אסם נסטלה בקרית גת יועסקו 600 עובדים.

המפעל החדש הוקם בטכנולוגיות חדשניות ובתהליכי ייצור אוטומטיים. השפעתו על הסביבה תהיה פחותה מזו של בניין מגורים: מפעל ללא שפכים, שכל צריכת האנרגיה שלו מבוססת על גז טבעי ואפס פסולת להטמנה. עד 2025 כל אריזות המוצרים יהיו מחומרים הניתנים למיחזור."

מחקרים שפרסמו לאחרונה מצאו קשר ישיר בין צריכת הבמבה בישראל לאחוז נמוך של רגישות ואלרגיה לבוטנים בקרב ילדי ישראל.
חטיף הבמבה מעורר עניין מיוחד בצפון אמריקה, זאת בעקבות המלצות המכון הלאומי לבריאות בארה"ב מ-2017, שממליץ לחשוף תינוקות בעלי נטייה לאלרגיה למוצרי בוטנים כחלק מטיפול מונע בליווי רפואי, תוך שהוא מציין ספציפית את במבה אסם כמוצר טוב לחשיפה שכזו.
המפעל החדש ייצר במבה ליצוא למדינות אירופה וארה"ב והביקוש לחטיף נמצא במגמת עליה כל הזמן.
יצויין כי גם מרכזי המחקר והפיתוח פועלים כאן בקרית גת .
שרגא ברוש נשיא התאחדות התעשיינים ציין בדבריו את תרומתה המכרעת של התעשייה לכלכלת ישראל : מיזמי סטרט אפ אינם חזות הכל , בטח לא מכירתם המהירה . כל מפעל תעשייה חדש משקיע בבניה, בעובדים, בתל"ג ובשגשוגה של מדינת ישראל ,זו הציונות האמיתית ,אמר. שרגא ברוש שיבח את דן פרופר, מר תעשייה וציין כי הוא הך ברבות השנים להיות היועץ, האבא האייקון של התעשייה בישראל .

במפעל הבמבה מוקם בימים אלה מרכז מבקרים ענק וחווייתי הצפוי לארח מאות אלפי ילדים ומשפחות  מכל רחבי הארץ וצפוי להיפתח כבר במהלך הקיץ הקרוב .

אז תזכרו אין אין כמו במבה המיוצרת כאן אצלנו בקרית גת .