נחנך המגרש הסינטטי החדש ע"ש מ"ד מעפילי האגוז

נחנך המגרש הסינטטי החדש ע

לצד אימון בית הספר לכדורגל, הפנינג הורים וילדים ומשחק ראווה מרשים של קבוצות הבוגרים של קרית גת, נחנך רשמית המגרש הסינטטי החדש והייחודי ברחוב צה"ל במעמד ראש העיר, אבירם דהרי, מ"מ ראש העיר יעקב אפראימוב, חברי המועצה ציון טליגאוקר ודודו בן לולו , שחקני הקבוצות העירוניות, תלמידי ביה"ס לכדורגל, הוריהם ותושבי העיר.

 

המגרש החדש והמשולב כולל כר דשא סינטטי תקני, מסלולי ריצה מותאמים, בור קפיצה לרוחק, 350 מקומות ישיבה, חדרי הלבשה, חדרי שופטים, מלתחות ומערכת תאורה מתקדמת. המגרש ישמש מעתה לאימונים ומשחקים של קבוצות הבוגרים בקרית גת : מכבי ובית"ר קרית גת , קבוצות הבוגרות מ.ס קרית גת המייצגת את העיר בליגת העל, מחלקות הנוער, פרחי הספורט, תלמידי בית הספר לכדורגל וכן את רצי עמותת הצבי ופרחי הספורט באתלטיקה.

 

המגרש ממוקם ברחוב צה"ל, רובע ההעפלה ונקרא מגרש מ"ד מעפילי האגוז, לזכרם של 44 העולים שעשו את דרכם מרוקו לישראל ב-1961 בספינת אגוז שטבעה בדרכה. ראש העיר אבירם דהרי נשא דברים בטקס וציין כי רצה להנציח את מפעל ההעפלה הציוני ואת זכרם של העולים שלא זכו להגיע ארצה בהנצחה חיה דמות מגרש האימונים והמשחקים ולא בפסל דומם: "המגרש ישרת את תושבי העיר, את הנוער והילדים, את הקבוצות הבוגרות עד אשר האצטדיון העירוני יחזור לפעילות מלאה (כיום נמצא תחת הליך שיפוצים מקיף), אנו נרגשים לחנוך את המגרש ומגרשים רבים נוספים לרווחת תושבי קרית גת והעוסקים בספורט".

 

ראש העיר ציין את עבודתם המסורה של רשת המתנ"סים בהנהלת אמיר בן שמחון שפעלו בחודשים האחרונים יחד עם אגפי העירייה במטרה לפתוח את המגרש החדש ולאחר מכן חתך יחד עם חברי המועצה ותלמידי ביה"ס לכדורגל את סרט החניכה וקבע מזוזה במקום.

 

לאחר הטקס התקיים במגרש משחק ראווה בהשתתפות שלושת קבוצות הבוגרים: מכבי קרית גת, בית"ר קרית גת וקבוצת הבוגרות מ.ס. אשדוד. השחקנים התערבבו ויצרו קבוצות משחק להנאתם של הקהל שגדש את המקום. למרות הקור העז ששרר בערב, נרשמה אווירה חמה של התרגשות ורוח ספורטיבית.

 

עיריית קרית גת מאחלת לכל באי המגרש שיעפילו מעלה מעלה ושהצלחות רבות ירשמו על כר הדשא ובמסלולי הריצה החדשים.