עושים היסטוריה: פרויקט פינוי-בינוי הגדול בדרום יוצא לדרך ברובע הפרחים בקרית גת

עושים היסטוריה: פרויקט פינוי-בינוי הגדול בדרום יוצא לדרך ברובע הפרחים בקרית גת

טקס הנחת אבן פינה לפרויקט "מגדלי סמדר" הכולל בתוכו תכנית הפינוי-בינוי הגדולה בדרום התקיים ביום חמישי האחרון במעמד שר האוצר משה כחלון וראש העיר אבירם דהרי.

 

עוד השתתפו בטקס הנחת אבן הפינה: חברי הכנסת מטעם מפלגת כולנו: אלי כהן, טלי פלוסקוב, רחל עזריה ורועי פולקמן, חברי מועצת העיר קרית גת ,רבני העיר,  יזמי הפרויקט "מגדלי סמדר"  ונציגי תושבי רובע הפרחים.

 

שר האוצר משה כחלון: "כסף ותכניות שאין בהן נשמה לא מצליחות – הפרויקט הזה שם את האדם במרכז  וזה מה שצריך.
מודה לעיריית קרית גת שלקחה החלטות אמיצות להוביל פרויקטים של התחדשות עירונית".

 

מרכזה של העיר קרית גת משנה את פניו ובימים אלו ממש מתבצעת עבודות הפינוי, התשתית והבינוי במספר פרויקטים, הכוללים 468 יחידות דיור,  ברובע הפרחים החדש והמודרני שגובל ברחובות שד' לכיש ושד' גת. מגדלי סמדר ברובע הפרחים יכללו 4 מגדלי יוקרה ויכללו חניון תת קרקעי וגינות מטופחות. הפרויקט ביוזמת קבוצת אפיק הירדן ויכלול דירות 3, 4 ו-5 חדרים, דירות גן ופנטהאוזים.

 

יאיר עיני מיזמי הפרויקט אמר: "הגענו לקרית גת לפני פחות משלוש שנים. הבנו כי כובד המשקל הלאומי עובר דרומה, וידענו שקרית גת היא עוגן מרכזי של הדרום: המיקום הייחודי בין תל אביב ובאר שבע, הנגישות התחבורתית ומקומות התעסוקה שכנעו אותנו כי זה המקום להשקיע בו. המפתח היה בידנו  והוא יכולתנו לספק קרקע משלימה, הצענו למשרד השיכון כי נצרף חלק מן הקרקע שבשליטתנו לגוש הבניינים הישנים הצעה שהתקבלה בברכה  וכך יכולנו להציעה לעירייה ולוועדות התכנון -  תוכנית מהפכנית ונועזת של פינוי בינוי על שטח שגדל משמעותית והפך את היתכנות לרעיון ראלי. ידענו זאת מראש, לא יצא לפועל פרויקט כזה במחוז הדרום מעולם! ובכל זאת החלטנו לקפוץ למים . זה לא היה קל, אבל נדהמנו מההיענות: כל המקומות שהם בדרך כלל חסמים איומים ליזמים, שמעכבים קידום של תכניות במשך שנים, הפכו לנו מאויב לאוהב ותומך. משרד השיכון הבין גם הוא את המשמעות ההיסטורית שבמהלך זה ונרתם על כל אגפיו, תודה מיוחדת גם לוועדה המחוזית  שבמסגרת הווד"ל הבינה מיד את הפוטנציאל הגלום בהצלחת התוכנית.  אני מבקש לשבח ולהלל את דיירי הפרויקט, שבשנה החולפת הפכו לנו לבני משפחה. אני יודע היטב ולעומק מה המשמעות הדרמטית של הסכמה להריסת בית שבו אתה גר 60 שנה. אני מבין את החרדות, את השיקולים, את הפחד ואת החשדנות. אבל אתם עמדתם מולנו כמו ענקים: מבינים היטב שכדאי לקחת סיכון למרות החששות והפחדים. הפגנתם בנו ובפרויקט  אמון ובתוך חודשים ספורים חתמו כל 48 הדיירים על ההסכמים  – 48 משפחות של אנשים מבוגרים - חלקם ממש קשישים, הסכימו לעבור לדירה זמנית, ולהמתין לדירה חדשה בבית מתוכנן ומעוצב ובדירה מרווחת. חובת ההוכחה עדיין עלינו. נקים פה פרויקט לתפארת, ונגרום לכם ולנו להתגאות בקרית גת המתחדשת ופורצת הדרך".

 

בקרית גת מתבצעת תכנית התחדשות עירונית מהנרחבות שבישראל וכוללת בנייה מאסיבית ברובע הפרחים. תכנית נוספת מיועדת לרובע בני ישראל (שכונת גליקסון-הזרע) וזאת לצד בנייה מתמשכת ברובע המגורים החדש כרמי גת- קרית גת והתכנית העתידית לבניית אלפי יחידות דיור במערב העיר.